Jquery ile mobil cihaz algılaması ve yönlendirme yapma

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere bir web sitesine mobil cihazlardan giriş yapıldığında siteadi.com/mobil linkine nasıl yönlendirme yapabileceğinizi göstereceğim.

Bu yönlendirmeyi, php veya htaccess ile de yapabilirsiniz ama htaccess veya php kullanma imkanı olmayanlar için aşağıdaki kısa ve basit kodu veriyorum. Kod içindeki http ile başlayan link bölümünü yönlendireceğiniz adrese ekleyip kodu sitenizin <head></head> tagları arasına ekleyiniz.

Javascript Kodu

<script type="text/javascript">
var mobile = (/iphone|ipad|ipod|android|blackberry|mini|windows\sce|palm/i.test(navigator.userAgent.toLowerCase()))
if(mobile){
document.location="http://www.abdullahcali.com/mobil/";
}</script>

Kod test edilmiştir.

“Jquery ile mobil cihaz algılaması ve yönlendirme yapma” üzerine 8 yorum

  • merhaba, ben müşteri sitelerinde genelde bu yöntemi kullanıyorum hiç mobile yönlendirme ile alakalı bi sorun yaşamadık, belki telefonun javascript ayarları ile alakalı bir şey vardır.

   Cevapla
 1. Kod için teşekkür ederiz. Mobilden tıklandığında dediğiniz gibi web sitemiz m.birnc.com.tr’ye gidiyor ancak. m.birnc.com.tr’deki örneğin http://m.birnc.com.tr/web_tasarim/web-sitesi-tasarimi linkindeki makalenin sonunda bulunan Logo Tasarımı ve Özellikleri linkine tıkladığımızda ilgili makaleye değil yine m.birnc.com.tr anasayfasına gidiyor bunu nasıl çözebiliriz?

  Teşekkürler…

  Cevapla
 2. Merhaba dediğinizi yaptım ve baktım ki çalışıyor çok sevindim. Ama sonra baktım ki bilgisayardan girmeye çalıştığım zaman site gözükmüyor acaba sebebi nedir ne yapmalıyım.

  Cevapla
 3. Teşekkürler dediğiniz kodu sitemde kullanıyorum fakat geçen gün şöyle bir şey fark ettim.
  Pc’den Google’a sitemdeki bir konuyu arattım ve Google arattığım konunun mobil sitemdekini buldu.
  Yani bilgisayardan girdiğim halde mobil siteye giriş yaptım. Sizde yaptığınız sitelerde bu sorunlarla karşılaşmadınız mı? Ve nasıl çözdünüz?
  Teşekkürler…

  Cevapla

Yorum yapın