Mozilla Firefox Kullanan Webmasterlar İçin Yardımcı 10 Eklenti

Merhaba arkadaşlar

Bu konumda mozilla firefox için işinize yarayabileceğini düşündüğüm bir kaç eklentiden bahsedeceğim. Firefox’un son zamanlarda çok bozduğunu düşünsemde sigara gibi bir alışkanlık olmuş artık vazgeçemiyorum, size tavsiyem henüz firefoxa alışmadıysanız kendinizi kurtarıp Google Chrome kullanmaya başlayın.

mozilla_firefox

Ekletileri madde madde açıklayacağım;

1- Video Download Helper

Bu eklenti sayesinde tarayıcı üzerinde o an açılmış olan tüm videoları indirebilirsiniz. Facebook, youtube veya herhangi bir site fark etmez tüm siteler için geçerlidir.

2- Alexa Toolbar

Kendi web sitelerinizde çokça vakit geçirdiğiniz için kullandığınız browserda alexa toolbar kurulu olması web sitenizin alexa değeri için yararlı olacaktır.

3- Firebug

Aslında firebug birinci sırada olması gerekiyor çünkü Allahın bize verdiği en büyük nimetlerden biri olduğunu düşündüğüm bir eklenti. Firebug ile web siteniz üzerinde anlık css, html, ve javascript düzenlemeleri yapabilir hataları test edebilirsiniz.

4- Colorzilla

Colorzilla eklentiside bir webmasterın hayatına kolaylık getiren eklentilerden biri çünkü colorzilla sayesinde browserda açık olan her hangi bir şeyin renk kodunu çok kolay şekilde almanıza yardımcı olur.

5- Screengrab

Bu eklenti sayesinde browser üzerinde açık olan bir web sitesinin ister tamamını istersenizde bir bölümünü png formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

6MeasureIt

Web sayfası üzerinde her hangi bir yerin yüksekliğini veya genişliğini ölçmek istiyorsanız bu eklenti çok işinize yarayabilir.

7- Html Validator

Bu eklenti ile web sayfalarınızdaki html hatalarını ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz web sitelerinizi test etmek için güzel bir eklentidir.

8- İnstantfox

Bu eklenti sayesinde google chromede olduğu gibi adres çubuğuna yazarak pratik bir şekilde arama yapabilirsiniz.

9- Pagerank

Pagerank eklentisi sayesinde ziyaret ettiğiniz  web sitelerinin pagerank değerlerini sağ üstte görebilirsiniz.

10- Website City + Country Info

Bu eklenti sayesinde ziyaret ettiğiniz web sitelerinin hangi lokasyonda olduğunu ve ip adreslerini görebilirsiniz.

Sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Teşekkürler.

Yorum yapın