Karadut Ne İşe Yarar?

Karadut Ne İşe Yarar?  Karadut Ne İşe Yarar? karadut ne ise yarar 728x375

Paylaş

Geleneksel tıbbın vazgeçilmezi karadutun faydaları…

Karadut şurubu geleneğimizin nadide ürünlerinden biridir. Ağız yarasına, boğaz iltihabına, diş eti iltihaplanmalarına, bilhassa çocuklarda görülen pamukçuğa büyüklerin kullandığı olmazsa olmaz bir şuruptur.

Beyaz dut ile çoğunlukla karşılaşsak da karaduta varmak böylece da kolay değildir. Kırmızı meyvelerin genel özelliklerinden olan C vitamini ve antioksidan bileşikler bu meyvede de bolca vardır. O Kadar çok elementi, minerali ve vitamini içerir. İçerdiği bütün bileşenlerle kansere aleyhinde koruyucu etkisi vardır. Karadut bununla birlikte kan değerlerinin düzelmesinde, hücrelerin yenilenmesinde epeyce etkilidir.

Antioksidan içermesi sebebiyle hür radikalleri de etkisiz ülkü getiren bu meyve ayrıca içildiğinde keza de sürüldüğünde deri için de çok etkili bir bakım ürünü. Cildin canlanmasında kırışıklık oluşumunun engellenmesinde kullanılır. Kan dolaşımına da etki etmesi nedeniyle bağışıklık sistemini destekler, organların sistemlerini de destekleyerek vücuda şiddet katar.

Karadut şurubu bilhassa çocuklar için etkili bir doğal ilaçtır. Ağız yaralarında bilinen en etkili doğal üründür. Kısa sürede ağız içi yaraların iyileşmesini sağlar. Bağışıklık sitemi hemen şimdi oturmamış çocukların bağışıklığını destekler. Kansızlık sorununun önüne geçer. 

Karadut Ne İşe Yarar?
3 (60%) 2 votes

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar