Rüyada Ceviz görmek, Ceviz rüya tabiri

Rüyada Acıkmış görmek, Acıkmış rüya tabiri  Rüyada Ceviz görmek, Ceviz rüya tabiri ruyada acikmis gormek acikmis ruya tabiri 728x375

Paylaş

Rüyada Ceviz Bakmak, üzerine define edilmeş helal mala, salih kimseler, kardeşler, başkanlar, uzun ömre, şifaya, sağlıklı vucüda, zekaya, ele geçecek para ve nimete ve helal rızka sinyâl eder. Bir kimsenin Rüyada ceviz görmesi, hazine edilmiş mal ile tâbir olunur. Yeniden ceviz, salih kimseler, reisler ve kardeşlerle, bedenin sıhhati ve uzun bir sefere delâlet eder. Cevizi gören kadın ise, fazla uzun ömürlü olmaya işarettir. Rüyada cevizlerin birbirine sürtülmesinden dolayı işitilen ses, düşmanlık ve güç ile kırılmış ceviz bakmak, zahmetsiz ve meşakkatsiz elde edilen mala delâlet eder. Rüyada Hind cevizi görmek, kâhin ve falcıların sözü ile tâbir olunur. Hind cevizinden yediğini görmek, halk nezdinden sözünün doğrulanmadığına delâlet eder. Bir kimsenin rüyada ceviz toplayıp yediğini görmesi, kendisine bir bayan tarafından gelecek mala delâlet eder. Rüyada ceviz ağacının yapraklarının düştüğünü veya onları topladığını görmek, büyük bir adamdan gelecek hayra ve ele girecek nimete delâlet eder. Bazıları da demiştir ama: “Rüyada görülen ceviz ağacı, uğursuz çetin ve artan mala sahip olan bir adama delâlet eder.” Neblusî (rh.a) demiştir ama:
“- Rüyada ağaçtan düşüp iki eli ya da ayağının kırıldığını gören helak olmaya yaklaşır, bir belâya girer, lakin daha sonra bundan halâs olur. Rüyada cevizin kabuğunu yemek yemek, cimri bir adamı gıybet etmeye işarettir. Rüyada ceviz yemek görmek para demektir. ceviz  Rüyada Ceviz görmek, Ceviz rüya tabiri ruyada ceviz gormek ceviz ruya tabiri 58e41515a9f79 Ceviz toplamak Aile yaşantınızın mutlu olmasının belirtisidir. Rüyadada bir bahçede ceviz toplayıp biriktirdiğini görmek, bir bayan kadar gelecek mala işarettir. Eğer Rüya esnasında gördüğü cevizin kabuğu soyulmuş ise, kendisine kifayet edecek derecede rızıklanır. Rüyada çürük ceviz birisinin sizi kandırılacağını belirtir. Ceviz ağacı: fena ve doyumsuz bir adamla karşılaşacağınıza yorulur. Ceviz ağacından düşmek ise başınız belaya girecek ancak kurtulacaksınız anlamına gelir. Ceviz koparmak zoraki bir yolculuk nedeniyle sevdikleriniz ayrı kalacağınız anlamındadır. Kurumuş ceviz ağacı para durumunuzun bozulacağını işaret eder. Ceviz ağacı yıkılırsa yakınlardan boyu uzun birisinin ölümünü haber verir. Bir kimsenin rüyada ceviz görmesi, define edilmiş mülk ile yorumlanır. Tekrar ceviz, salih kimseler, reisler ve kardeşlerle, bedenin sıhhati ve uzun bir sefere işaret eder. Cevizi görebilen bayan ise, fazla uzun ömürlü olmaya işarettir. Rüyada cevizlerin birbirine sürtülmesinden dolayı işitilen ses, düşmanlık ve zorlama ile tâbir olunur. Kırılmış ceviz görmek, zahmetsiz ve meşakkatsiz elde edilen mala delâlet eder. Rüyada Hind cevizi bakmak, kâhin ve falcıların sözü ile tâbir olunur. Hind cevizinden yediğini görmek, ırk nezdinden sözünün doğrulanmadığına delâlet eder. Bir kimsenin rüyada ceviz toplayıp yediğini görmesi, kendisine bir bayan kadar gelecek mala delâlet eder. Rüyada ceviz ağacının yapraklarının düştüğünü veya onları topladığını bakmak, büyük bir adamdan gelecek hayra ve ele girecek nimete göze çarpan eder. Bazıları da demiştir ki: “Rüyada görülen ceviz ağacı, melun çetin ve gelişen mala sahip olan bir adama göze çarpan eder.” Neblusî (rh.a) demiştir ama:
Rüyada ağaçtan düşüp iki eli ya da ayağının kırıldığını gören belaya girer, ama daha sonra bundan kurtulur.” Rüyadada bir bahçede ceviz toplayıp biriktirdiğini görmek, bir kadın kadar gelecek mala işarettir. Eğer rüya sırasında gördüğü cevizin kabuğu soyulmuş ise, kendisine kifayet edecek derecede rızıklanır. Rüyada cevizin kabuğunu yediğini bakmak, cimri bir adamı gıybet etmeye işarettir. CEVİZ KABUĞU: Bir kimsenin rüyada kabuk görmesi, elbiseye delâlet eder. Çünkü meyvenin kabuğu onu örten elbise gibidir. Bir Takım defa de kabuk bakmak, hâmile bir hatunun çocuğunu düşürmesine işaret eder. Ceviz ağacının meyvesini bakmak, meşakkat ve zahmetle elde edilecek mala işarettir. Rüyada alında ceviz, badem, veya ondan büyük veya küçük fazlalık bakmak, erkek çocuk ile yorumlanır. Rüyada ceviz ağacı üstünde bekçi olduğunu görmek, büyük bir karakter olmaya işarettir. Rüyada ceviz, badem gibi şeylerden yağ çıkardığını bakmak, sıkıntı ve güçlükle para kazanmaya işarettir. Çünkü cevizden yağ dışlamak zahmetli bir iştir. Rüyada Ceviz görmek; gömülü bir servete, ceviz ağacı; kötü bir adama, ceviz yemek yemek; manâlı bir hastalığa tutulmaya, ceviz toplamak; yanlış bir hareketinizle birilerinin kavgasına sebep olacağınıza, ceviz ağacının kuruduğunu bakmak; sıkıntıya düşmeye işarettir.

Rüyada Ceviz görmek, Ceviz rüya tabiri
Yazıya oy ver

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir