İnstagram Hikayeye Galeriden Resim veya Video Nasıl Eklenir

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere İnstagram‘ın Snapchat‘ten arakladığı hikaye özelliğine galeriden nasıl resim veya video ekleneceğini anlatacağım. Araklama bi özellik olmasına rağmen oldukça tutulan bir özellik olduğunu itiraf etmek lazım. Çoğu snapchat kullanıcısı arkadaşım snapchat’ten daha aktif bir şekilde instagram hikayelerini kullanmaya başladı.

İnstagram hikayelerin bir diğer güzel özelliğide önceden çekilmiş bir resmi veya videoyu hikaye olarak paylaşmanıza imkan vermesidir. İnstagram hikayelerine önceden çekmiş olduğunuz bir resmi yüklemek için aşağıdaki gif’te gösterildiği gibi ekranı hafifçe aşağıya kaydırmanız yeterlidir. Ekranı aşağı kaydırdığınıza son 24 saat içinde çekilmiş resimler ios’ta üst bölümde android telefonlarda alt bölümde belirecektir.

İnstagram Hikayeye Galeriden Resim veya Video Nasıl Eklenir

Eğer 24 saat’ten daha geç bir sürede çekilmiş resmi instagram hikayesi olarak paylaşmak istiyorsanız. Bu resmi telefonunuzda açıp ekran görüntüsünü çekebilirsiniz. Çektiğiniz ekran görüntüsü son 24 saat içinde telefonunuza girdiği için paylaşabileceğiniz instagram hikayesi resimleri arasında gözükecektir.

Eğer 24 saat’ten daha geç bir sürede çekilmiş video’yu instagram hikayesi paylaşmak istiyorsanız videoyu bir arkadaşınıza gönderip size geri göndermesini isteyebilirsiniz. Böylece telefonuza son 24 saat içinde girdiği için paylaşabileceğiniz instagram hikayesi videoları arasında gözükecektir.

Konu ile alakalı sorularınız için yorum yapmaktan çekinmeyiniz.

“İnstagram Hikayeye Galeriden Resim veya Video Nasıl Eklenir” üzerine bir yorum

Yorum yapın