Contact Form 7 Dosya ve Resim Yükleme Sorunu

Merhaba arkadaşlar

Bu konuda WordPress eklentilerinden Contact Form 7 ile dosya ve resim gönderimini anlatacağım.  Eklenti en çok kullanılan iletişim formu eklentilerinden biri iletişim formu sadece yazı göndermede sorunsuz çalışsada işin içine mail ile birlikte dosya veya resim gönderimi girince işler biraz karışıyor.

Bu forumu İçerik Gönder sayfam için hazırladım. Buradan test edebilirsiniz.

Alttaki resim de ayrıntılı olarak bütün ayarları belirttim bu şablona göre İletişim formu oluşturulduğunda sorunsuz çalışacaktır.

1- Dosya adı : Bu bölüm otomatik olarak gelmektedir.

2- Id: Bu bölümü boş bırakabilirsiniz ama contact form 7 anlatımında bu alana  “foo” yazılmış.

3-Sınıf : Bu bölümü boş bırakabilirsiniz ama contact form 7 anlatımında bu alana “bar” yazılmış.

4-Dosya boyutu : Bu alana yüklenecek dosyanın maksimum kaç bayt olabileceğini girebilirsiniz boş bırakırsanız bir limit olmaz.

5-Dosya türü : Bu alana yüklenebilecek dosya türlerini yazmalısınız. “png,jpg,rar,zip” veya “png|jpg|rar|zip” şekilinde yazabilirsiniz.

6-Tüm alanları doldurduktan sonra kahverengi alan içindeki kod yenilecenek o kodu sol tarafa yazmalısınız yoksa iletşim forumunuzda dosya upload yeri gözükmez.

7-Yeşil alan içersindeki kodu 2 yere yapıştırmanız gerekiyor. Bu çok önemlidir eğer bu işlemi yapmazsanız dosya mailinizde gözükmez. Kodu yapıştıracağınız 2 alan yeşil çerçeve içine alınmıştır.

contactform7

Arkadaşlar yukarıdaki anlatımla aynı şekilde formunuzu oluşturursanız sorunsuz bir şekilde maillerinizi alabilirsiniz. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi atılan mail ve ekteki resim sorunsuz bir şekilde tarafıma ulaştı.

cf7mail

 

Sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Teşekkürler.

“Contact Form 7 Dosya ve Resim Yükleme Sorunu” üzerine 15 yorum

 1. kardeş dosya ekleme kısmı iyi hoş ama bana gelen mailde sadece eklenen dosyanın ismi yazıyor yani indirme veya açıp bakmayla ilgili herhangi bir link gelmiyor bir fikrin var mı ??

  Cevapla
 2. Yukarıda belirttiğiniz gibi yaptım. Form normalde çalışıyor. Ne zamanki dosya gönderme ekliyorum form çalışmıyor. Dosya gönderme problem çıkartıyor. Tüm dosya izinlerini verdim. Yalnız dosya yolunu wp-config üzerinden gösterdiğimde dosya mevcut değil veya izni yok diyor. Bir türlü çıkamadım işin içinden. Yardım ederseniz sevinirim.

  Cevapla
 3. Ben pdf ve doc dosyaları eklemek istiyorum ancak maalesef olmuyor. Sadece dosya ismi çıkıyor. Tüm anlatılanları da yapmama rağmen halen olmuyor lütfen yardım eder misiniz.

  Cevapla
  • Merhabalar, aşağıdaki gibi izin dosya boyut limiti ve izin verilen dosyaları pdf ve doc olarak yazmalısınız
   Örnek : [file file-284 id:foo class:bar limit:10486760 filetypes:pdf|doc]

   Cevapla
 4. Merhaba, Çok teşekkür ederim. Çalıştırdım sorunsuz çalışıyor fakat birtek gmail ile kullanabiliyorum outlook adresime mail göndermeyi başaramadım nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 5. arkadaşlar belki konuyla tam alakası yok ama birşey sormak istiyorum. Cf7de mesela iki alan yapıp birisi kendisi birisi doğrulaması olarak nasıl yapabiliriz araıştırdım fakat pek birşey bulamadm?

  Cevapla
 6. Merhabalar. Radio button içerisine eklediğim png resmi butondaki isim ile aynı anda mail adresine nasıl gönderebilirim. Teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın