Contact Form 7 Dosya ve Resim Yükleme Sorunu

Paylaş

Merhaba arkadaşlar

Bu konuda WordPress eklentilerinden Contact Form 7 ile dosya ve resim gönderimini anlatacağım.  Eklenti en çok kullanılan iletişim formu eklentilerinden biri iletişim formu sadece yazı göndermede sorunsuz çalışsada işin içine mail ile birlikte dosya veya resim gönderimi girince işler biraz karışıyor.

Bu forumu İçerik Gönder sayfam için hazırladım. Buradan test edebilirsiniz.

Alttaki resim de ayrıntılı olarak bütün ayarları belirttim bu şablona göre İletişim formu oluşturulduğunda sorunsuz çalışacaktır.

1- Dosya adı : Bu bölüm otomatik olarak gelmektedir.

2- Id: Bu bölümü boş bırakabilirsiniz ama contact form 7 anlatımında bu alana  “foo” yazılmış.

3-Sınıf : Bu bölümü boş bırakabilirsiniz ama contact form 7 anlatımında bu alana “bar” yazılmış.

4-Dosya boyutu : Bu alana yüklenecek dosyanın maksimum kaç bayt olabileceğini girebilirsiniz boş bırakırsanız bir limit olmaz.

5-Dosya türü : Bu alana yüklenebilecek dosya türlerini yazmalısınız. “png,jpg,rar,zip” veya “png|jpg|rar|zip” şekilinde yazabilirsiniz.

6-Tüm alanları doldurduktan sonra kahverengi alan içindeki kod yenilecenek o kodu sol tarafa yazmalısınız yoksa iletşim forumunuzda dosya upload yeri gözükmez.

7-Yeşil alan içersindeki kodu 2 yere yapıştırmanız gerekiyor. Bu çok önemlidir eğer bu işlemi yapmazsanız dosya mailinizde gözükmez. Kodu yapıştıracağınız 2 alan yeşil çerçeve içine alınmıştır.

contactform7

Arkadaşlar yukarıdaki anlatımla aynı şekilde formunuzu oluşturursanız sorunsuz bir şekilde maillerinizi alabilirsiniz. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi atılan mail ve ekteki resim sorunsuz bir şekilde tarafıma ulaştı.

cf7mail

 

Sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Teşekkürler.

Contact Form 7 Dosya ve Resim Yükleme Sorunu
5 (100%) 2 votes
 1. özel web yazılımı dedi ki:

  Uzun zamandır web sitenizi takip ediyorum teşekkür ederim

 2. sefa toprak dedi ki:

  arkadaşlar belki konuyla tam alakası yok ama birşey sormak istiyorum. Cf7de mesela iki alan yapıp birisi kendisi birisi doğrulaması olarak nasıl yapabiliriz araıştırdım fakat pek birşey bulamadm?

 3. Eren dedi ki:

  Merhaba, daha önce formuma captcha eklentisini eklemiştim, şuan da dosya ekleme ekletisini eklemek istiyorum. Fakat şuan form alanında sağ tarafta bulunan eklentiler (https://ps.w.org/contact-form-7/assets/screenshot-1.png) kısmını göremiyorum. Bu arada wordpress ve contact form 7 sürümleri de güncel.

 4. Sezgin dedi ki:

  dediklerinizi yaptım süper oldu teşşkrler

 5. Misafir dedi ki:

  Merhaba, Çok teşekkür ederim. Çalıştırdım sorunsuz çalışıyor fakat birtek gmail ile kullanabiliyorum outlook adresime mail göndermeyi başaramadım nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

 6. Abbas dedi ki:

  Merhaba,
  Talimatlarını tamamını yaptım,
  “Dosya gönderme başarısız.” hatası alıyorum.
  http://prntscr.com/528nk2

  Başka bir iletişim formum daha var, dosya yükleme kısmı yok herşey doğru çalışıyor bu formda.

 7. Tugay dedi ki:

  Ben pdf ve doc dosyaları eklemek istiyorum ancak maalesef olmuyor. Sadece dosya ismi çıkıyor. Tüm anlatılanları da yapmama rağmen halen olmuyor lütfen yardım eder misiniz.

  • Abdullah ÇALI dedi ki:

   Merhabalar, aşağıdaki gibi izin dosya boyut limiti ve izin verilen dosyaları pdf ve doc olarak yazmalısınız
   Örnek : [file file-284 id:foo class:bar limit:10486760 filetypes:pdf|doc]

 8. Tolga dedi ki:

  Yukarıda belirttiğiniz gibi yaptım. Form normalde çalışıyor. Ne zamanki dosya gönderme ekliyorum form çalışmıyor. Dosya gönderme problem çıkartıyor. Tüm dosya izinlerini verdim. Yalnız dosya yolunu wp-config üzerinden gösterdiğimde dosya mevcut değil veya izni yok diyor. Bir türlü çıkamadım işin içinden. Yardım ederseniz sevinirim.

 9. alp dedi ki:

  kardeş dosya ekleme kısmı iyi hoş ama bana gelen mailde sadece eklenen dosyanın ismi yazıyor yani indirme veya açıp bakmayla ilgili herhangi bir link gelmiyor bir fikrin var mı ??

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.