PHP Foto Galeri Oluşturma Scripti (Kolay Kullanım)

Merhaba arkadaşlar bu konumda sizlere web sitelerinizin alt klasörlerinde sadece 1 dosya ile foto galeri oluşturmayı anlatacağım.

– Öncelikle galeri yapmak için ftpde bir klasör oluşturuyoruz.

– Foto galerimizde gözükmesini istediğimiz fotoğrafları bu klasöre yüklüyoruz.

– Daha sonra aşağıdan indireceğiniz “index.php” dosyasını klasörün içine atıyoruz. Hepsi bu kadar fotogaleriniz artık ziyarete hazır.

phpgaleri1

Dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var;

– Klasöre atacağınız resimlerde türkçe karakter kullanmayınız.

– index.php içindeki “define(“TEXT_GALLERY_NAME”, “Abdullahcali.com Php Fotogaleri Scripti”);” alanı kendi galerinize göre düzenleyiniz bu alan title alanıdır. Yani browserda gözükecek albüm başlığı.

– Galeri klasörünüz  örneğin “ahmet” foto galerinize http://www.siteadiniz.com/ahmet  şeklindeki linkten ulaşabilirsiniz.

phpgaleri2

KLASÖR İÇİNE ATILACAK İNDEX.PHP DOSYASI : İndirmek için buraya tıklayınız

RAR ŞİFRESİ : www.abdullahcali.com

“PHP Foto Galeri Oluşturma Scripti (Kolay Kullanım)” üzerine 16 yorum

 1. veysel lan gerzek teşekkürler yazmışın yukarda değiştirilmesi gereken hicbir satır bu dosyada yok arıyorum ne zamandır bulamadım bu galerinin dosya yolu nerede yazıyo o da yok bir diğer konu da bütün linkler senin sitenin adresi neden bunları kendi adresinde barındırıyorsun çakal insanlara faydam dokunsun ayağına sitenin hitini mü yükseltiyorsun senin dosyanın da seninde….

  Cevapla
  • Dostum burda gelip çok bilmişlik yapmışsın ama aslında pek bişey bildiğin yok 🙂
   Konuyu daha dikkatli okumanı tavsiye ederim, konuda kolay kullanım olduğunu belirtmişim yani değiştirilmesi gereken bir satır yok galeri veya resim yolu yazman gerekmiyor. Kod o klasörün içindeki resimleri otomatik olarak index’e basıyor.
   Ek olarakta koyu renkli olarak abdullahcali.com yazan yerleri kendinize göre düzenleyin diye belirtmişim.
   Keşke konuyu okuduktan sonra yorum yapsaydın 🙂 neyse hayatında sana başarılar..

   Cevapla
 2. Mrb, şu yukardaki densiz arkadaş için yorum yapma gereği hissettim, mubarek adam adam oraya demişki kullanım kolaylığı açısından bunu kullanabilirsiniz. ( Kullanıp kullanmamak sana kalmış bir durumdur.) hakaret etmen senin zaten hiç birşey bilmediğinin göstergesidir. bilgi almak değil belliki amacın çekememezlik neyden dolayı gocunduysan artık neyse, abdullah kardeşim verdiğin güzel bilgiler için teşekkürler. gayet anlaşılır ve yeni arkadaşlara yol gösterici olmuş. iyi bloglamalar.

  Cevapla
  • Joomla pek kullandığım ve tavsiye ettiğim bir sistem değil ama eklenti olarak bu tarz bir sistem kesinlikle mevcuttur.

   Cevapla

Yorum yapın