PHP Foto Galeri Oluşturma Scripti (Kolay Kullanım)

Merhaba arkadaşlar bu konumda sizlere web sitelerinizin alt klasörlerinde sadece 1 dosya ile foto galeri oluşturmayı anlatacağım.

– Öncelikle galeri yapmak için ftpde bir klasör oluşturuyoruz.

– Foto galerimizde gözükmesini istediğimiz fotoğrafları bu klasöre yüklüyoruz.

– Daha sonra aşağıdan indireceğiniz “index.php” dosyasını klasörün içine atıyoruz. Hepsi bu kadar fotogaleriniz artık ziyarete hazır.

phpgaleri1

Dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var;

– Klasöre atacağınız resimlerde türkçe karakter kullanmayınız.

– index.php içindeki “define(“TEXT_GALLERY_NAME”, “Abdullahcali.com Php Fotogaleri Scripti”);” alanı kendi galerinize göre düzenleyiniz bu alan title alanıdır. Yani browserda gözükecek albüm başlığı.

– Galeri klasörünüz  örneğin “ahmet” foto galerinize http://www.siteadiniz.com/ahmet  şeklindeki linkten ulaşabilirsiniz.

phpgaleri2

KLASÖR İÇİNE ATILACAK İNDEX.PHP DOSYASI : İndirmek için buraya tıklayınız

RAR ŞİFRESİ : www.abdullahcali.com

“PHP Foto Galeri Oluşturma Scripti (Kolay Kullanım)” üzerine 11 yorum.

  1. veysel lan gerzek teşekkürler yazmışın yukarda değiştirilmesi gereken hicbir satır bu dosyada yok arıyorum ne zamandır bulamadım bu galerinin dosya yolu nerede yazıyo o da yok bir diğer konu da bütün linkler senin sitenin adresi neden bunları kendi adresinde barındırıyorsun çakal insanlara faydam dokunsun ayağına sitenin hitini mü yükseltiyorsun senin dosyanın da seninde….

    1. Dostum burda gelip çok bilmişlik yapıyosun ama aslında bi bok bildiğin yok, BAK KONUDA KOLAY KULLANIM DEMİŞİM.. YANİ DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKEN SATIR FİLAN YOK GALERİ YOLU FİLAN YAZMIYOSUN KLASÖRÜN İÇİNDEKİ RESİMLERİ OTOMATİK OLARAK ALIYOR GERİ ZEKİKALI ARKADAŞIM BENİM.. ARTI OLARAKTA ORADA BELİRTMİŞİM KOYU RENKLİ OLARAK ABDULLAHCALİ.COM YAZAN YERLERİ KENDİNİZE GÖRE DÜZENLERSİNİZ DİYE.. İNSAN GİBİ PAYLAŞIM YAPIYORUZ GELİP BURDA Bİ BOK BİLMEDEN ARTİSLİK YAPMA

Bir cevap yazın