Windows 8 Güvenli Modda Nasıl Başlatılır

Merhaba arkadaşlar, windows 8 ve 8.1 de güvenli modda sistemi başlatmayı göstereceğim. Şuan evimde windows bilgisayar olmadığı için resimleri webtekno’dan arakladım.

Güvenli mod nasıl başlatılacak?

Eğer sisteminizde bir sorun olduğunda veya başka sebeplerden dolayı güvenli moda ihtiyaç duyarsanız, Metro arayüzünden bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak hemen belirtelim bu işlem Metro arayüzü dışında her hangi bir yerden yapılamamakta.

1-) Windows tuşuna bastıktan sonra ‘Gelişm‘ yazıyoruz. Ardından ‘Ayarlar‘ kategorisini seçerek, ‘Gelişmiş başlangıç seçenekleri‘ni seçiyoruz.

win8-1

2-) Açılan sayfada yer alan ‘Gelişmiş başlangıç’ın altındaki ‘Şimdi yeniden başlat‘a tıklayın.

win8-2

3-) Önünüze gelen ekrandan ‘Sorun gider‘i seçin.

win8-3

4-) Ardından ‘Gelişmiş seçenekler‘i seçin.

win8-4

5-)Başlangıç ayarları‘nı açın…

win8-5

6-) Son olarak bu ekrandan ‘Yeniden başlat‘ı seçin.

win8-6

7-) Artık tek yapmanız gereken bu ekrandan istediğiniz özelliği seçmek. Örneğin; 4’üncü seçnek ise ‘F4‘e basmanız yeterli.

win8-7

“Windows 8 Güvenli Modda Nasıl Başlatılır” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba Güvenli mod nedir solermisiniz bide sorum vaar windows defenderle alakalı
  diyo ki
  Uygulamanın hizmeti durdurulduğundan,kişisel bilgisayarınız izlenmiyor.şimdi yeniden başlatmalısınız diyo nasıl çozcem yardım

  Cevapla
  • Merhaba, Güvenli mod bilgisayarınızı sınırlı durumda başlatan bir Windows sorun giderme seçeneğidir. Yalnızca Windows’u çalıştırmak için gereken temel dosyalar ve sürücüler başlatılır. Kullanmakta olduğunuz Windows modunu tanımlamak için, ekranın köşelerinde Güvenli Mod sözcükleri görüntülenir. Windows defender güncelleme yapmış olabilir yeniden başlatmadan sonra düzelmesi gerekli

   Cevapla

Yorum yapın