Bilgisayarda whatsapp kullanımı, whatsapp bilgisayarda çalıştırma

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere bilgisayarınızı kullanarak nasıl whatsapptan mesajlaşabileceğinizi anlatacağım.

Madde madde gidiyorum oldukça basit bir işlem olduğu için resimli anlatıma gerek duymadım ama talep olursa resimli şekilde de ekleyebilirim. Maddeleri sırasıyla yaparsanız sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızdan whatsapp kişileriniz ile konuşabilirsiniz.

 • Öncelikle whatsapp‘ı çalıştırmak için bir android işletim sistemine ihtiyacımız olduğu için bilgisayar üzerinde android işletim sistemi çalıştırabilen bir programın kurulumunu yapacağız. Bu programın adı “youwave” bu programı indirmek için buraya tıklayınız.
 • Sitesinden indirdiğiniz youwave programını normal programları kurar gibi bilgisayarınıza kurun. (programı kurarken bazı bilgisayarlarda son bölümde hata verebilir onu dikkate almayın)
 • Program kurulduktan sonra programı açın, ilk kurduğunuzda deneme sürümü olarak kurulacaktır bu programın nasıl crackleneceğinin anlatımınıda yakın bi zamanda siteye ekleyip konu altında link vereceğim. İlk aşamada deneme sürümü olarakta kullanabiliriz. Programın yukarısındaki trial seçeneğine basıp programı açın.
 • Yan tarafta ihtiyacımız olan android sistem açılacaktır.
 • Yan tarafta açılan android sistemin internet tarayısına girip (http://www.whatsapp.com/android) parantez içinde internet adresini yazın ve download butonuna tıklayıp cihazınıza apk dosyasını indirin. Apk dosyasını indirdikten sonra açarak telefonunuza kurulumunu yapın.
 • Programı kurduktan sonra cihazda kurulan whatsapp uygulamasını açın, gelen sözleşmeleri kabul ettikten sonra konuşma için kullandığınız cep telefonunuzu yazın. (sadece cep telefonu olmak zorunda değil ev veya iş telefonuda olur)
 • Girdiğiniz telefon numarasının aranması seçeneğini seçin, telefonunuz aranınca otomatik olarak söylenen harfleri kaydedip bilgisayarınızdaki android cihaza girdiğinizde cihazınız kullanılabilir durumda olacaktır.

NOTLAR ve TAVSİYELER

– Telefonunuz arandığında söylenen harfleri veya sayıları bi kağıda not edin direk programa yazmaya çalışırken insan harfleri kaçırabiliyor.

Whatsappta bir numarayı sadece bir cihazda kullanabiliyorsunuz yani cep telefonuzdaki whatsapp numarasını bilgisayarınıza geçirirseniz cep telefonunuzda kullanamayacaksınız o yüzden 2. bi numara veya sabit telefon olarak bilgisayarınıza kurulum yaparsanız daha iyi olacaktır.

Sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar

“Bilgisayarda whatsapp kullanımı, whatsapp bilgisayarda çalıştırma” üzerine 2 yorum

 1. Telefonda whatsapi kullanamiyorum o yuzden kaldirmak istiyorum youwave den whatsapp i nasil kaldirabilirimm acill lutfen yardimci olun

  Cevapla
  • Merhabalar, bilgisayarınıdan youwave programını silin, telefonunuzdanda whatsapp programını silip tekrar yükleyin numaranızı girip doğrulama yaptıktan sonra telefondan kullanabilirsiniz.

   Cevapla

Yorum yapın