İnternet Dünyası’nın Görünmeyen Yüzü : Deep Web Tor Project Nedir? Nasıl ulaşılır? Neler Bulunur? Derin İnternet

Merhaba arkadaşlar

İnternet dünyası’nın görünmeyen yüzü nedir bilmeyenlerin merak ettiklerine eminim. Aslında buna buna buz dağının görünmeyen yüzü diyebiliriz.

İnternette bulduğum şu örnek Deep Web‘in yani derin internetin ne kadar da derin olduğunu açıklıyor aslında.

deepweb2

Aklınızda orada neler bulabilirim gibi bir soru belirdiğine eminim. Deep webte normal internette aramaya korkacağınız türden ne varsa bulabilirsiniz.

1- Eroin, kokain veya esrar tohumu satışı yapan bunların gizli bir şekilde size yollanmasını sağlayan kişilerle deep webte kanka olabilirsiniz.

2- Kiralık katillerle tanışıp birlikte akşam yemeğine çıkabilirsiniz. (Ücretlerinin 20.000 dolardan başlayıp öldürülecek kişiye göre 200.000 dolara kadar çıktıklarını belirten ve paranın yarısını işten önce diğer yarısınıda iş bitiminde aldığını söyleyen adamlardan bahsediyorum. )

3- Eğer filmlere özenip evin çatısından adam avlamak istiyorsanız ama bir sniper’ınız yoksa işte alacak yeri buldunuz deep web. (Silah tüccarlığı yapan size özel silahlar ve bombalar hazırlayıp teslim eden kişileri burada bulabilirsiniz.)

4- Gizli belgelere mi ihtiyacınız var işte aramanız gereken yer deep web. (Elinizdeki gizli belgeleri kimsenin haberi olmadan yaymak istiyosanızda burası kullanılabilir.)

5- Kendinize bir FBI kimliği, pasaport ve benzeri sahte bir kimlik belgesi yaptırabilirsiniz.

ve daha buna benzer bir sürü yasa dışı içerik mevcut olan Deep web’e neden buz dağının görünmeyen yüzü dediklerini anlamışsınızdır sanırım.

VERİLERLE DEEP WEB

Dünya çapında bulunan bilgilerin 400-500 kat fazlası Deep Web’de bulunur. Deep Web üzerinde bulunan halka açık bilgilerin toplamı 7,500 terabyte kadardır. Normal internet üzerinde ise 19 terabayt kadar bilgi vardır. Deep Web’in içerisinde neredeyse 550 milyar tane döküman bulunur, normal internet ise sadece 1 milyar kadar barındırır. 200,000 adet Deep Web sitesi vardır. En büyük 60 Deep Web sitesi 750 Terabyte kadar bilgi barındırır, sadece bu siteler yüzey internetini geçerler.  En önemlisi ise Deep Web’de aradığınız her şeyin cevabını bulabilirsiniz. (Yani iyi niyetli kullanımda yapabilirsiniz.)

NASIL ULAŞIRIM ?

Deep web’e giriş için www.torproject.org adresinden Download Tor yazısına tıklayarak tor browser ile giriş yapabilirsiniz. Tor üzerindeki sitelere ulaşabileceğiniz yer Hidden Wiki‘dir.  Hidden wiki linki http://kpvz7ki2v5agwt35.onion/wiki/index.php/Main_Page bu linktir (link zamanla değişebilir) arkadaşlar ama bu linke normal browser üzerinden giremezsiniz. Tor browser kullanarak giriş yapmak zorundasınız.

GİRDİKTEN SONRA EVİ POLİS BASMASIN ABİ ?

Arkadaşlar merak edebilirsiniz girip bakın inceleyin size kimse bişey demez. Tabi gidip patronunuz öldürmesi için kiralık katil tutmayın veya kendinize bazuka sipariş edip kargonun geleceği günü beklemeyin. İşte böyle işlere bulaştığınız vakit evi polis basabilir.

Sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Teşekkürler.

“İnternet Dünyası’nın Görünmeyen Yüzü : Deep Web Tor Project Nedir? Nasıl ulaşılır? Neler Bulunur? Derin İnternet” üzerine bir yorum

Yorum yapın